Romsis Matbaa İş Emri Takip Web Yazılımı

     

Kısaca Romsis Matbaa Web Yazılımı?

* Web tabanlı bir yazılımdır. İster cep telefonunuzdan ister bilgisayarınızda istediğiniz lokasyonda sisteme girerek kullanabilme imkanınız vardır.

* Sistemi kullanacak kullanıcılaırn tanımlanması yapılabilinir.

* Excel de veya manuel tutulan iş emirlerin artık düzenli olarak işlenerek her an her yerde istenilen kayıta kısa sürede ulaşabilme imkanı sunmaktadır.

* Yapılan işlerin iş emirlerine göre kaydedilerek saklanması ve raporlarının kısa sürede alınmasını sağlamaktadır. Kısaca sistem üzerinden yapılan işlemler aşağıdaki gibidir.

Giriş yapıldıktan sonra Sol taraftaki Kullanıcı İşlemleri alanından Kullanıcı tanımlamaları yapılabilir. İşaretli alanlar ile istenirse Kullanıcı Eklenebilir ya da ilgili satırdaki kullanıcı revize edilebilir. Eğer kullanıcı Admin Yetkisine sahip olsun isteniyor ise admin işareti seçilmelidir.(tüm kullanıcı şifreleri görmek kullanıcı tanımlamak gibi yetkiler.)Aktif Mi işareti (kullanııc pasif edilmek istendiğinde kullanılmalı) Ortadaki alanda daha önceden belirlenmiş olan kart tiplerinden ilgili kart tipi seçilip kart ekleme işlemi ya da ilgili satırdaki kart için revize işlemi sağlanabilir. Aşağıda iş emirlerini görüntülediğimiz ekranı görmektesiniz. .İşaretli alanlar ile sırasıyla;

1-İş Emri Ekleme.

2-İlgili iş emirlerinde güncelleme yapabilme.

3-İlgili iş emri ile ilgili çıktı alabilme.

İşlemleri yapılabilir.

İş emri Başlık bilgisi için ;

Fatura No,İşin Adı ,Sevkiyat,Açıklama,Firma(daha önce tanımlanan firmalar arasında seçilecektir.),firma detay vb alanlar doldurulduktan sonra

Eğer İş adımları ile ilgili harici bir sıralama isteniyor ise “SIRALA”(1) butonu tıklanmalı ve açılan pencereden ilgili iş adımları için numara verilmelidir.

Sıralama işlemi bittikten sonra “sırayı kaydet” ile iş emri işlemlerimize devam ediyoruz.

Sayfanın altında devam eden

2)“KAĞIT EKLE”,”BASKI EKLE”,”SELEFON EKLE”

Gibi butonlar yardımıyla iş emrimize iş adımlarını giriyoruz. Butona tıkladığımıza ilgili butonun içeriğie dair alttaki pencere açılacaktır.

Örn:KAĞIT EKLE

Açılan pencereden istediğiniz satırı seçtikten sonra ‘SATIR EKLE’ Kullanılmalıdır.

Eğer aranan ürün(malzeme vs) daha önce tanımlanmamış ise aşağıdaki kutucuk içerisine açıklaması yazılabilir ve kaydet butonu ile seçilebilir şekilde listeye yeniden eklenmektedir.

Yukarıda kağıt seçiminden sonraki süreci görmektesiniz.İstenirse ise aynı buton ile birden çok satır eklenebilir.Sol baştaki “sil” butonu ile ilgili satır silinebilir.Tabaka alanında ilgili satıra dair açıklama,tabaka miktarı girilebilir.Üretim alanının altında küçük sarı buton ile daha önce tanımlanmış olan Cari(tedarikçi,fason firma) seçimi yapılabilir.Yine daha önce tanımı yapılmadı ise ilgili kutucuğa açıklaması yazılabilir ve kayıt işlemi yapılabilir.

İş emrine dair satırlar bu şekilde eklendikten sonra en aşağıda solda bulunan KAYDET butonu ile iş emri kaydı sona erer.

Dipnot: En solda ise iş emri kaydı sonrası iş emri düzenleme şeklinde girilip ilgili satır YAPILDI/YAPILMADI şeklinde düzenlenebilir.

BU İŞLEM SONRASI(yapıldı/yapılmadı)

SAYFA SONUNDA ‘KAYDET ’ BUTONUNA BASILMASINA GEREK YOKTUR.)

     

    

Romsis Lojistik Yazılımımızı Kullanan Bazi Müşterilerimiz
* Mare Matbaa  ( İstanbul Türkiye )
* PiryPinkBal ( İzmir Türkiye  )
* Tolary Creative ( İzmir Türkiye )

    Romsis yazılım olarak tekliflendirme aşamasında tüm referanslarımızın tam listeli halini müşterilerimizle paylaşıyoruz.